help

PORADCA PRI VÝBERE

Bazénové a drenážne čerpadlá

Všeobecne:

Kvalita ponorného bazénového a drenážneho čerpadla je určená kvalitou konštrukcie a hlavne použitých materiálov, ďalej z hľadiska životnosti je rozhodujúca kvalita osky čerpadla (najlepšie nerezová) a použitá upchávka medzi elektromotorom a čerpadlom (pri poškodení upchávky voda prenikne do elektromotora a dôjde k jeho spáleniu). Kvalitná mechanická upchávka má výrazne vyššiu životnosť ako obyčajné gufero použité v lacných čerpadlách.

U čerpadiel OPTIMA a BEST je utesnenie osky kvalitnou mechanickou upchávkou chránené v olejovej komore, čo výrazne zvyšuje životnosť čerpadla!

Laickým pohľadom zvonku rozdiel v kvalite čerpadla nie je vidno, prejaví sa v životnosti výrobku. Všetky ponúkané čerpadlá EBARA majú kvalitné nerezové osky, kvalitný úsporný elektromotor s mimoriadne nízkou spotrebou el. energie, špičková konštrukcia a použitie ušľachtilých materiálov je u EBARY samozrejmosťou.

Vzhľadom k nízkej spotrebe el. energie sa používa prevedenie jednofázové (230 V), obvykle aj s plavákovým spínačom, ktorý vypne čerpadlo po vyčerpaní vody. U jednofázových elektromotorov je zabudovaná aj automatická tepelná ochrana proti tepelnému preťaženiu motora.

DOPORUČUJEME najpredávanejšie modely pre domácnosť: