play_circle_outline produktové videá
mark_email_unread ebara@ebara.sk

Ebara - japonské čerpadlá

import_contacts

Vodáreň a zavlažovanie

Zavlažovanie záhrady, trávnikov a pod.

  • Domáca vodáreň je určená na zásobovanie domu, či chaty vodou
  • Je ju možné využívať aj na zavlažovanie, treba však dodržať určité zásady:Dôležité je dodržať, aby čerpadlo nebolo v krátkych intervaloch zapínané a vypínané tlakovým spínačom (hrozí predčasné opotrebovanie čerpadla, alebo až jeho poškodenie vinou užívateľa!)každý výrobca elektromotorov predpisuje max. 20 zopnutí elektromotora za hodinu!!!

Ak chceme využiť vodáreň na zásobovanie domu a zároveň aj na zavlažovanie, je potrebné: 

  1. zabezpečte dostatočný odtok vody z vodárne (napr. 3/4“ alebo 1“ záhradnou hadicou a použiť viacej zavlažovacích rozstrekovačov) tak, aby čerpadlo vodárne nebolo vypínané, ale pracovalo bez prestávky
  2. ak sa nedá inak (ak používate postrekovače s malým prietokom vody a máte výkonnú vodáreň), tak jednoducho použite ešte jednu hadicu, alebo otvorte niekde v rozvode ventil a vypúšťajte časť vody napr. do potoka, alebo pod stromy, dôležité je, aby nezopínal tlakový spínač na vodárni (nedostatočným odtokom vody z vodárne) !
  3. pre použité typy kvalitných čerpadiel je ideálne, keď pracujú dlhší čas bez prerušenia, u väčšiny môžu aj nepretržite, častým vypínaním a zapínaním sa rýchlejšie opotrebujú a samozrejme je vyše 2 krát vyššia spotreba el. energie záberovým prúdom pri rozbehu čerpadla

Ak chceme len zavlažovať

  1. ak chcete použiť vodáreň len na zavlažovanie a chcete aby sa čerpadlo automaticky pri uzatvorení výtokového ventilu vyplo, tak nie je potrebné inštalovať vodáreň s nádržou (odpadá veľa problémov!)
  2. na čerpadlo treba nainštalovať automatické elektronické zariadenie (tzv. automatická vodáreň) napr. EASYPRESS, PRESFLO, BRIO 2000
  3. Elektronický spínač necykluje v nastavených tlakoch ako mechanický, stále je spustené čerpadlo a po zastavení prietoku vody s časovým oneskorením ešte asi 10-12 sekúnd vytvára tlak v rozvode vody a potom vypne (u typu BRIO) , alebo u EASYPRESSU alebo PRESFLO sleduje prietok vody a vypína pri malom prietoku vody (obvykle cca 2 litre/min.)
  4. používanie uvedených elektronických zariadení je určené pre odstredivé čerpadlá, nie je vhodné ich používať pre čerpadlá vretenové, lopatkové (SVA), periferálne atď.

Kontakt

Hľadáte predajcu vo vašom okolí, potrebujete poradiť alebo máte na nás otázku?

Radi vám pošleme zoznam predajcov, či poradíme a odpovieme na vaše otázky. Stačí vyplniť uvedený formulár a spätne vás budeme kontaktovať.